İLİŞKİ NASIL KURTULUR ?

İlişkilerimiz esnasında kimi negatifliklerle yada rutin hale gelen ilişkiler neticeninde severek beraber olduğunuz insandan ayrılmak vaziyetinde kalabilirsiniz. Bu vaziyet bazen gayet doğalkenbazı durumlarda kolayca aşılabilecek ve yine mutlu bir ilişkiye kavuşulabilecek durumdayken   yalnızca  bast iletişim hataları dolayısı ile bitebiliyor.

Sihirli kadın olarak ilişkilerde yaşanan temel bir kaç mesele ve çözümleri konusunda olarak bilgi vermek istiyoruz.

İlişkiyi yeniden canlandırmak için yapılması gerekenler

  • SORUNLARI ÇÖZMEYE ODAKLANIN 

her ilişki içerisinde tartışmalar ve hem de tartışmayı geçerek dövüşler olabilir bu çok tabiidir.

Lakin durumdan kaçmak ve sorundan uzaklaşmak olarak gördüğümüz karşımızdaki kişiden uzaklaşmak refleksi. Sorunları çözmez aksine kişiler birbirinden uzaklaştıkları için ya birbirlerini kaybetme kaygısı ile sorunların üstünü örtme duygusu geliştirir veyahut sorun yaşamayacaklarını düşündükleri başka insnlara eğilim gösterebilir.

Sorunlarınızı birlikte çözmeniz gerekir. Sakince birbirinizin duygularına saldırmaktan vazgeçerek gerçek problemin çözümüne odaklanmanız doğru olandır.

1503826906 688 iliskiyi kurtarmanin 7 yolu - İlişkiyi yeniden canlandırmak için yapılması gerekenler

  • BİRBİRİNİZE HER ZAMAN DOĞRUYU SÖYLEYİN 

Konu her ne olursa olsun doğruya yönelmeniz çok ehemmiyetlidir.

Genelde birbirini kırmamak yada ilişkiyi savunmak temelli olarak söylenen tekzip eder bir müddet sonra bir sarmaşık gibi hayatınız saracaktır. Gerçek çok kolaydır , yalansa çok ağır bir yüktür.

Birbirinize güven iile bir hayat sürmek istiyorsanız birbirinize karşı dürüst olmalısınız. Belki ilk anda büyük bir travmaya sebep olabilir fakat şayet durum çok vahim değlse bir süre sonra güven temelli bir ilişki yeniden yeşerecektir.

  • İHTİRASINIZI YENİDEN KAZANIN

İlişkiler tabii olarak ilk başladıkları vakit kadar ihtiraslı devam etmez.

Bu durum ağır ağır aitin ateşini zayıflatır ve bir süre sonra sadece arkadaşlık paylaşımı şekline dönüştürmeye başlar.

Bu durumu tekrar renklendirmek için birbirinize birlikte yaşayabileceğiniz küçük fantazilerinizden, hayallerden söz edebilir ve yavaş yavaş onları yerine getirmek için bir birinizi teşvik edebilirsiniz. Bu ilişkinizdeki ihtirası yeniden ateşleyebilecek bir davranıştır.

1503826906 296 iliskiyi kurtarmanin 7 yolu - İlişkiyi yeniden canlandırmak için yapılması gerekenler

  • SÜRPRİZLERİ DEĞİŞTİRİN

İlişkilerde kişiler birbirini keşfettikçe sürprizlerin azalması normaldir.

Ancak unutmamanız şart olan bir gerçek vardır. Her insanın dışarıya göstermediği koskocaman bir iç dünyası vardır.

Bu durumu doğru değerlendirirseniz ve iç dünyanızda yer alan o küçük sürprizleri harekete geçirirseniz. Sıradanlıktan siz uzaklaşır ve sevdiğiniz insanı da bu değişime ortak ederseniz. Emin olun o da çok doğal biçimde içindeki çocuğu harekete geçirecektir. 

  • BİRBİRİNİZİN SEVDİĞİ ŞEYLERE DEĞER VERİN 

Bir arkadaşınızın değer verdiği bir hobisine yada sevdiği bir şarkıya yapacağınız negatif bir yorumda bulunursanız sizce nasıl hisseder.

Yada sizin sevdiğiniz değer verdiğiniz her hangi bir şeye karşınızdaki bir arkadaşınız saygı duymazsa nasıl hissedersiniz.

Karşınızdaki insan sizin sevdiğiniz şeyi sevmiyor veya siz karşınızdaki kişinin değer verdiği bir şeyi sevmiyor olabilirsiniz ama bu onun sevdiği şeye saygısızlık faktörüz yada değer vermemenizi gerektirmez. Siz saygı duyun bir süre sonra karşınızda bu eğilimde olacaktır. Bu kişilerin kendilerine ait duyguları olduğu ve hislerinin değerli olduğu olgusunu destekleyecektir. 

  • YAKINTI YERİNE, POZİTİF İSTİKAMETLERE ODAKLANIN

Karşınızdaki insanın daimi olarak bir şeyleri yanlış yaptığı duygusu ile hareket faktörüz veya karşınızdaki kişinin böyle davranması muhattabı olan kişiye kendisine değer vermediğiniz duygusu uyandırır.

Ayrı olarak bu vaziyet natürel olarak daimi daha önceki meseleleri gündeme getirme refleksini de beraberinde getirir.

Karşınızdaki insan natürel olarak aynen sizin gibi sonunda hatalar yapabilen bir insandır. Ehemmiyetli olan birbirinizin güzel yaptığı özelliklerine odaklanmaktır.  

  • PROFESYONEL DESTEKTEN KORMAYIN 

İnsanlar bazen dış dünya konusunda bir takım konularda boğulma hissine teslim olabilir. Bu vaziyet bazen ilişkiyi de beraberinde dibe çekebilir.

Bazen Dışarıdan destek alma ihtiyacı duyabilir ama bu vaziyeti küçük düşürücü bir vaziyet olarak görebilirsiniz. Ama unutmayın insanlar bazen çok kolay aşılabilecek meselelere teslim olup çok daha büyük zararlar görebiliyorlar.

Unutmayın Psikoloji ile ilgili çalışan insanlar bu konuda onlarca senedir bu konu konusunda insanların zihni ihtiyaçlarına odaklanarak gelişen bir bilim dalının bilgi ve tecrübelerine yalnızca biz insanlara hizmet verebilmek için sahip oldular. Psikologlardan destek istemekten çekinmeyin.