Kıskanç sevgiliyi alt etmenin yolları

Kıskanç bir sevgili veya eş ilişkilerde hem kadınların hem de erkeklerin baş etmekte zorlandığı en büyük sıkıntıların başında gelir. Hayatı ve ilişkiyi çekilmez kılan aşırı kıskanç sevgili veya eş ile baş faktörün de tabii ki bir yolu vardır.

Size Güvenmesini Sağlayın

Evvela ilişkilerde güven ortamının oluşturulması çok ehemmiyetlidir. Partnerinizin size güven duyması ve aklında rastgele bir sual işaretinin kalmaması için saydam olmaya çalışın. Yanınızda o olmadan dışarı çıktığınız vakit veyahut arkadaşlarınızla zaman geçirmek istediğinizde, bulunduğunuz ortamla alakalı olarak onun merak edebileceği şeyleri düşünün ve o size sormadan normal konuşmanız sırasında küçük küçük ona sorularının yanıtlarını verin. Sırf partnerinizi mutlu etmek için giyim tarzınızı değiştirmek, arkadaşlarınızla aranıza mesafe koymak gibi kendinizden ödün verecek davranışlarda bulunmayın. Bu vaziyet ilişkinize en çok zararı veren tutumdur. Hem kendinizden ödün vererek olmadığınız biri gibi davranmak sizi mutsuz eder, dolayısıyla ilişkinizde meselelere kapı aralar. Hem de partneriniz size her istediğini yaptırabileceğini fark ettiği anda aitin kontrolü tamamiyle ona geçer. Bu vaziyette yapabileceğiniz en doğru şey sevgiliniz ona olan aşkınıza inandırmak ve onun dışında kalan kadınlarla veya erkeklerle ilgilenmediğinizi ona hissettirmektir.

Arkadaşlarınızla Tanıştırın

Hayatınızda biri var diye arkadaş etrafınızdaki kadınları veya erkekleri uzaklaştırmak zorunda değilsiniz. Arkadaş ortamınıza uzak olan kıskanç sevgili daimi mesele çıkartarak sizi ve ilişkiyi hırpalayacaktır. Bu durumun önüne geçmek için arkadaşlarınızla güzel bir organizasyon yaparak sevgilinizi onlarla aynı ortamda buluşturun ve birbirlerini tanımaları için ortam hazırlayın. Arkadaşlarınızdan size bir zarar gelmeyeceğini anlaması için ona zaman verin ve aklındaki kuşkulardan kurtulmasını sağlayın. Bu sayede onun olmadığı zamanlarda da karşı cinsten arkadaşlarınızda vakit geçirmeniz onun için sorun olmaktan çıkacaktır.

Kıskanç Sevgili İçin Alttan Almak Yetmediği Zaman Ne Yapmalı?

Dozunda kıskançlık aitin ateşini canlı tutmak için elbette ki gereklidir. Ancak bazen ölçü kaçabilir ve tatsız durumlar yaşanabilir. Sizi kaybetmekten korkması elbette ki güzeldir. Böyle zamanlarda alttan alarak ona anlayış gösterebilirsiniz. Ancak bazen alttan almanın yetmediği durumlar olduğunda ve ilişki zarar görmeye başladığında partneriniz ile açıkça konuşarak bu şekilde devam edemeyeceğinizi belirtmeniz gerekir.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account