Telefonun mu yoksa ben mi?

“Yeni bir film var beraber izleyelim mi ” diye kendinize plan yapıyorsunuz. Ortamı buna göre dizayn edip her şey hazır diyorsunuz:  Ama oda ne sevgilinizin elinde telefon ya bir oyun yada öylesine kurcalama yapıyor.  Veyahut romantik bir yemektesiniz menü önünüzde ve yemek seçmek zamanı derken yine aynı şey sevgiliniz ya facebook yada Instagram  ile vakit geçiriyor tamda menü seçme zamanı olamaz…! neler oluyor sorun nedir. Nedir bu telefonu sizden daha üstün tutan şey.  Aklınızdan geçen Telefonun mu yoksa ben mi?

Telefona bağımlılık ilişkilere çok fazla zarar veriyor nitekim avrupada yapılan araştırmalara göre günlük ortalama bir kişi telefonuna 64 kez bakıyor ve ilginç olan şey ise çoğunluğunda çarı yada mesaj olmamasına rağmen. Yapılan araştırmada yaşa göre değişkenlik var lakin büyük bir çoğunluğu genç nüfus. Yemekte, dışarıda yürürken, spor salonunda hatta ve hatta yatakta bile telefonu kurcalayanların oranı çokça fazla. Günümüzde bu duruma şaşırmamak geekiyor. Akıllı telefonlar artık hayatımızın ne yazık ki vazgeçilmezi olmuş durumda.

Sevgilinizin sürekli telefonuyla oynaması sizi rahatsız ediyor lakin buna şualık bir çözüm yok.  ve bu durumdan sevgilim beni mi yoksa telefonu mu seçmeli anlamı çıkmayın. Bunu belki sizde yapıyorsunuzdur sevgilizle beraber olduğunuzda değilse bile arkadaşlık ortamınızda yada her hangi bir ortamda. Buradan çıkan sonuç şu,  sevgiliniz aslında o anda telefonuyla meşgul olduğu sırada sizin tercihler aşamanızda veya Telefonun mu yoksa ben mi? diye düşündüğünüzü farketmiyor bile. Belirttiğimiz gibi günümüz hastalığı ne yazık ki akıllı telefon bağımlılığı.

 

leave a comment

Create AccountLog In Your Account