Doğal Reçete ile Yüzdeki Lekeler Nasıl Yok Olur?

yuzdeki lekeler nasil yok olur dogal receteler - Doğal Reçete ile Yüzdeki Lekeler Nasıl Yok Olur?Koyu lekeler melanin veya cilt pigmentinin aşırı imalatının bir neticesidir . Bu tam olarak anlaşılamamıştır değil neden onlar geliştirmek, ancak yaşlanma ve UV ışığı maruziyeti  başlıca nedenleridir. Limon suyu tabiatında asidiktir ve bu asidite yüzdeki koyu renk kirleri azaltmaya yardımcı olur. Koyu lekelerinize günde iki sefer limon suyu uygulamak için pamuklu bir top kullanın.

1511280355 302 yuzdeki lekeler nasil yok olur dogal receteler - Doğal Reçete ile Yüzdeki Lekeler Nasıl Yok Olur?Cildinizin limon suyuna nasıl reaksiyon vereceğini görmek için bunu önce yüzünüzün küçük bir alanında test2 etmek iyi bir fikirdir. Aloe vera da çeşitli cilt problemleri için bir çare olarak uzun yıllar kullanılmaktadır. Cildinizin tonunu yükselten ve kahverengi noktaları azaltan iyileştirici özelliklere sahiptir.

Piyasada çiller, güneş kirleri, doğum kirleri, malezma kirlerinden kurtulacağına söz veren, topikal rehabilitasyonlar var. Çiller, güneş kirleri, doğum kirleri, malezma kirlerinin giderilmesine yardımcı olan ve cilde kullanılmasının güvenli olduğu ispat etmiş bir ağartma maddesi olan hidrokuinonu içeren birini seçin. Ağartıcı özelliklere sahip olan kojik asit içeren bir de kullanabilirsiniz.

Salisilik asit deneyin.

İltihaplı sivilce rehabilitasyonunda salisilik asit kullanıldığını duymuş olabilirsiniz ancak çşehirler, güneş kirleri, doğum kirleri, malezma kirlerini hafifletmek için de kullanılabilir. Salisilik asit, cildin en dış tabakasının yumuşamasına ve hemen peşinden kabuğun soyulmasına kapı aralayarak çalışır. Bu ölü cilt hücrelerini cilden çıkarmaya yardımcı olur ve yeni cilt hücrelerinin yüzmesine müsaade eder.

Haneden çıkmadan 20 dakika önce en az SPF 30+ güneş kremi sürün. Ayrı olarak, olası olduğu kadar güneşle temasını en üye indirecek savunucu dişliler ve kıyafetler giydiğinizden emin olun.

1511280355 350 yuzdeki lekeler nasil yok olur dogal receteler - Doğal Reçete ile Yüzdeki Lekeler Nasıl Yok Olur?Cilt kirlerini yok edecek mükemmel bir limon maskesi tarifi

İçindekiler:

  • 2 çorba kaşığı yeşil çay
  • Bir tutam zerdeçal tozu
  • 1/2 çay kaşığı limon suyu

Tarifi:

  1. Tüm malzemeleri küçük bir kaba ilave edin ve iyice karıştırın.
  2. Limon yüz maskesini pamuklu bir topla yüzünüze uygulayın. Üç dakika kurumasını bekleyin.
  3. Maske kuruduktan sonra, başka bir tabakanın üzerine atmak için başka bir pamuklu bilye kullanın ve üç dakika kurumaya bırakın.
  4. Tüm yüz maskesi karışımı bitirinceye kadar işlemi tekrarlayın. Yüz maskesinin son katını 10 dakika bekletin.
  5. Vakit dolduğunda, maskeyi soğuk suyla yıkayın. Yüzünüzü havluyla hafifçe sürün.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account