Sivilceler (İltihaplı sivilce) için karbonat kullanımı

0
473
views

İltihaplı sivilce, insanların çoğunun, bilhassa de gençlerin karşılaştıkları yaygın güzellik problemlerinden biridir. Fazla yağ ve kirlilikler cilt gözeneklerinde sıkıştıklarında, içinde bakteri gelişir ve sivilceye kapı aralar. Fazla yağ imalatı hormonal farklıklar, kirlilik, sıhhatsiz gıda, stres ve diğerleri tarafından tetiklenebilir. Aşırı yağ imalatı kontrol altına alınırsa, iltihaplı sivilce gittikçe azalacaktır. Bu uygun cilt bakımı, kolay hane ilaçları ve sıhhatli beslenme ile sağlanabilir.

 

Sodyum bikarbonat hafif anti-septik özelliklere sahiptir ve mantara ve sivilce kapı aralayan bakterilere karşı savaşmak için mükemmeldir. Akne kaynaklı şişme, kızarıklık ve ağrı azaltan anti-inflamatuar özelliğe sahiptir. Cesaretli yapısı sebebiyle, yağ, kir, toz, ölü cilt hücreleri vb. Cildi çıkarmak için mükemmel bir eksfoliye edici özellik içerir. Karbonat cilt bakımı için çok uygundur.Cildi yumuşak, pürüzsüz ve ışıltı yapmaya yardım eder.

Karbonat veyahut kabartma tozu, Cildi yumuşak, pürüzsüz ve ışıltı yapmak için, su ile karıştırıldığında, cildin pH düzeyini nötralize eden alkaliye dönüşür. Bu arada aşırı yağ ve diğer yabancı maddeleri cilten uzaklaştırmaya yardımcı olur.

Karbonat veyahut fark etmeksizin kabartma tozu kullanmak istiyorsanız şu şekilde iltihaplı sivilce/sivilce ve cilt kiri rehabilitasyonu uygulayabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı karbonat ya da evde karbonat yoksa aynı oranda kabartma tozu
1 yemek kaşığı normal yoğurt
yarım taze sıkılmış limon suyu
varsa 1 tatlı kaşığı yulaf unu, yoksa mısır unu, mısır unu

Uygulama:

Malzemeleri homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Temiz cildinize göz etrafı ve dudaklar hariç maske olarak uygulayın. 20/30 dakika bekletin ve sonra ılık suyla temizleyin. HEMEN PEŞİNDEN, cilt tipine uygun bir nemlendirici uygulayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here