Yumurta Akıyla Limonlu Yüz Maskesi İltihaplı sivilce Temizleme

anti iltihaplı sivilce yumurta akiyla limonlu yuz maskesi - Yumurta Akıyla Limonlu Yüz Maskesi İltihaplı sivilce TemizlemeLimon suyundaki sitrik asit sivilceleri yenmenizde size yardımcı olabilir. Yağlı, sivilceye eğilimli bir cilde sahipseniz, limon suyu ve yumurta akı yalnızca ihtiyacınız olan şeydir. Yumurta akı cildi sıkılaştırmak ve büyük gözenekleri küçültmek için yüzünüzdeki sebum miktarını azaltan uzun yıllardır kullanılır. Ayrı olarak, yumurta akı, limon suyunun yüzünüzdeki sivilceleri tahriş etmesini engelleyecek bir pH balansı oluşturacaktır. Yumurta akı; Cildi besleyen vitaminler ve mineraller içerir. Cildi serbest kökten hasarından savunan protein sağlar. Ciltteki yağlanmayı azaltır. İltihaplı sivilce ile savaşır. Büyük gözenekleri sıkar ve küçültür.

Şiddetli ve irinli sivilceniz varsa, yarım çay kaşığı yüz maskeniz için yeterlidir; zira bir sürü limon suyu cildi tahriş edebilir ve cilde yakabilir. Hafif sivilce varsa, 1 çay kaşığı sivilceleri temizlemenize yardımcı olur.

Yüz maskesi karışımı buzdolabında bir hafta kadar saklanabilir. Yeniden de kokmaya başlarsa, artık kullanmayın ve çöp kutusuna atın. Yüz maskesi yüzünüzü ciddi derecede yakmaya başlarsa, yüzünüzü soğuk suyla alelacele durulayın ve kızarıklık ve yanma hissini soğutmak için bal uygulayın.

İçindekiler:

1 yumurta beyazı
1/2 veya 1 çay kaşığı limon suyu (cildiniz için ne kadarının doğru olduğunu belirlemek için ipuçlarına bakın)

Tarifi:

  • Küçük bir karıştırma kabında, yumurta beyazını köpürene kadar çırpın.
  • Taze sıkılmış limon suyunu karıştırın.
  • Yüz maskesini, dairesel hareketlerle temiz yüzünüze hafifçe masaj yapın. 10-15 dakika kurumaya bırakın.
  • Vakit dolduğunda, ılık suyla maskeyi yıkayın.
  • Yüzünüzü kuru bir havluyla hafifçe vurun.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account